KONFERENCJA W RAMACH PROJEKTU „SPACER Z WOJCIECHEM KORFANTYM PO BYTOMIU”

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach wspólnie z Instytutem Historii Uniwersytetu Śląskiego  oraz Parafią św. Jacka w Bytomiu było partnerem konferencji zorganizowanej 25 października 2017 r. w Centrum im. ks. G.G. Gorczyckiego w Bytomiu przez Bytomski Klub Samorządowy,  realizowanej w ramach projektu „Spacer z Wojciechem Korfantym po Bytomiu” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa.

Wystąpienia:

• Barbara Szmatloch, Józef Krzyk – Opowieść o Wojciechu Korfantym
  • Halina Bieda – Powstania Śląskie i plebiscyt w edukacji
  • Maciej Fic – omówienie scenariusza lekcji: Spacer z Wojciechem Korfantym po Bytomiu
  • Spacer po Bytomiu wg informatora z mapką

Uczestnicy konferencji otrzymali scenariusz lekcji oraz informator z mapką i wzięli udział w spacerze po Bytomiu.

Podczas konferencji zaprezentowano wystawę Muzeum Powstań Śląskich „Sfrunął na Śląsk orzeł biały…”