ŚLĄSKIE FAJROWANIE POWSTAŃCZE

Muzeum Powstań Śląskich zaprasza 31 sierpnia 2018 r. w godz. 16.00 – 20.00 do Parku Heiloo w Świętochłowicach na Śląskie Fajrowanie Powstańcze dedykowane 99. rocznicy I Powstania Śląskiego, 98. rocznicy II Powstania Śląskiego oraz 100. rocznicy Związku Harcerstwa Polskiego.

W programie m.in.

godz. 16.00 regionalne rozgrywki gry terenowej „Tropami Niepodległej” – powstańczy bieg patrolowy oraz gry edukacyjnej „Gramy w Powstania”

godz. 19.00 ognisko ze wspólnym śpiewaniem piosenek powstańczych, patriotycznych i harcerskich

Ponadto: zwiedzanie piaśnickiego schronu bojowego, możliwość wykonania pamiątkowych fotografii, musztra wojskowa, pokaz odlewania żołnierzyków, zwiedzanie samochodu pancernego Korfanty i wiele innych.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji w ramach programu Kultura Dostępna 2018.