WYSTAWA „WIELKOPOLANIE KU NIEPODLEGŁEJ”

7 lutego 2019 r. o godz. 18.00 na parkingu przez Muzeum Powstań Śląskich odbył się wernisaż wystawy-instalacji Wielkopolanie ku Niepodległej – w stulecie zwycięskiego powstania 1918-1919 roku”.

Wystawa została przygotowana przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu we współpracy z ponad 20 wielkopolskimi instytucjami muzealnymi, naukowymi, bibliotecznymi oraz organizacjami społecznymi, zajmującymi się pamięcią o powstaniu wielkopolskim; z myślą o mieszkańcach największych polskich miast, w których jest prezentowana od końca grudnia 2018 do czerwca 2019 roku. Pokazano ją już w Warszawie i Krakowie. Teraz czas na Świętochłowice, gdzie można ją oglądać do 17 lutego 2019 r.

Wystawa została sfinansowana ze środków Miasta Poznania i Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz IPN, Archiwum Państwowego i na wcześniejszym etapie z Programu „Niepodległa”.

Wydarzenia towarzyszące:

8 lutego 2019 r.

13.00 Spotkanie z Ochotniczym Reprezentacyjnym Oddziałem Ułanów Miasta Poznania w barwach 15. Pułku Ułanów Poznańskich – pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego, musztry konnej, władania lancą oraz szablą przy użyciu charakterystycznych „śpiewanych” komend
16.00 koncert ”Kartka z powstania” – historia Powstania Wielkopolskiego zilustrowana pieśniami patriotycznymi z tego okresu